Семінар щодо забезпечення доступу ромів в Україні до ідентифікаційних документів та документів про державну реєстрацію актів цивільного стану серед ромського населення міста

З метою виконання  Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, на базі Торецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді головним спеціалістом Торецького міського відділу ДРАЦС Головного ГУЮ у Донецькій області Погромськой О.Г. було проведено семінар щодо забезпечення доступу ромів в Україні до ідентифікаційних документів та документів про державну реєстрацію актів цивільного стану серед ромського населення міста.

Згідно зі звітом ОБСЄ багато ромів в Україні не мають ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану,  а отже позбавлені  доступу до базових послуг, зокрема у сферах комунального господарства, охорони здоров’я, працевлаштування та освіти, і не можуть у повному обсязі реалізувати інші основні права людини, наприклад право участі в суспільному та політичному житті. У контексті теперішньої кризи ця проблема додатково загострилася через те, що багато переселенців-ромів на мають документів, унаслідок чого вони позбавлені можливості підтвердити факт свого переселення, зареєструватися в якості ВПО, подавати заявки на надання соціальних пільг і отримання гуманітарної допомоги.  Проведення семінару є найпершим кроком у справі розгляду перешкод і проблем, з якими зіштовхуються роми і органи влади.

Учасники семінару отримали відповіді щодо реєстрації народженої дитини; про роботу пілотного проекту «Реєстрація дитини в пологовому відділенні»; про отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилась на тимчасово окупованій території України; про отримання повторного свідоцтва та витягу згідно статті 135 Сімейного кодексу України.

IMG 20170808 104126